Profil użytkownika aniazsk

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Kolory życia (2006)

Młody malarz samouk próbuje przekonać starego mistrza, by go uczył. Ten początkowo jest bardzo oporny, lecz z czasem zauważa w młodzieńcu potencjał.
Całkiem przyjemny film. Kilka momentów zabawnych, kilka wzruszających. Ładne pejzaże.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Hobbit: Niezwykła podróż (2012)

Uwielbiam klimat filmów "Władca Pierścieni" i "Hobbit" mnie nie zawiódł.
Odważyłam się nawet pójść do IMAXa na tę wersję 3D HFR i szczerze mówiąc, jestem pozytywnie zaskoczona. Najbardziej zachwyciło mnie to, że poczułam się, jakbym naprawdę była w górach. Poczułam tę przestrzeń. Super.
Nie podobało mi się to, że przy bardzo dynamicznych scenach obraz był jakby rozmazany. I czasami zbyt wszystko wirowało...
Ale muszę przyznać, że 3D potrafi jednak zrobić dobre wrażenie.
Podsumowując, fabuła gorsza od LOTR, ale cudownie się to ogląda, bo można się rozsmakować pięknymi długimi scenami.

aniazsk opublikował(a) wpis aniazsk
opublikował(a) wpis

Poznań, Stara Gazownia, NAJciekawsze FILMY ROKU 2012 wg kina Muza. 18 – 24 stycznia 2013. Bilety po 5 zł. http://www.kinomuza.pl/index.php/pl/aktualnosci/59,2,11,669,najciekawsze-filmy-2012-roku-w-pawilonie-nowa-gazownia

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Zawód gangster (2007)

Dawno nie stało się tak, że nie byłam w stanie obejrzeć filmu do końca. Aż próbowałam obejrzeć ten film. Nie dałam rady. Co minutę ginie ktoś w bardzo brutalny sposób. Agresja, przemoc, wulgarność. Rozumiem, że film na taki temat musi być mocny, by być prawdziwy. Ale ten film aż epatuje przemocą. Np. najpierw następuje słowny opis wymyślnych tortur, a za chwilę to wszystko i jeszcze więcej jest pokazane. Okropność.

aniazsk opublikował(a) wpis aniazsk
opublikował(a) wpis

W najbliższy weekend Poznaniu jest II Internetowy Festiwal Filmów Francuskich My French Film Festival, bezpłatne projekcje filmów francuskich.
Szczegóły: http://www.dombretanii.org.pl/pl/aktualnosc/125

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Niekończąca się opowieść (1984)

Niestety pewne filmy powinno się pierwszy raz oglądać w dzieciństwie, a później najwyżej do nich wracać...

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Filadelfijska opowieść (1940)

Świetnie ogląda się film z tak dobrą grą aktorską i dialogami.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Céline (2008)

Mało odkrywcza biografia Celine Dion. Film poprawny, choć nieco przesłodzony. Można obejrzeć, by posłuchać sobie wspaniałego głosu Celine.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Głosy niewinności (2004)

Czy jest coś gorszego niż wojna? Tak, to wojna domowa... A coś jeszcze gorszego? Niestety... To wojna domowa, w którą wciągnięte są dzieci.
"Głosy niewinności" to przejmująca historia kilkunastoletniego Chava (świetnie grany przez Carlosa Padilla) i jego rodziny podczas wojny domowej w Salwadorze. Bardzo dobry scenariusz, bez zbędnych sentymentalizmów, pokazuje życie zwykłych ludzi żyjących wśród walk toczonych przez armię i partyzantów. Dzieci, które wciąż najbardziej lubią się bawić i robić różne psikusy, zmuszone są brać do ręki karabin i strzelać do tego, do kogo każą im dorośli.
Straszny, choć zarazem piękny film. Straszna jest wojna, piękne są uczucia łączące ludzi: matkę z synem, brata z siostrą, dwoje dzieci połączonych pierwszą miłością...
Film naprawdę godny polecenia, bo i scenariusz, i gra aktorska, a także muzyka są bardzo dobre.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Latający chłopcy (2008)

Wciągający film o dwóch 12-latkach, którzy przypadkowo trafiają w sam środek mafijnych porachunków. A wszystko przez słabość do samolotów...
Naprawdę dobrze się ogląda.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Brad Pitt

Moim zdaniem bardzo dobry aktor, często jednak niedoceniany, ponieważ jest "za ładny". Nie ukrywam, że rzeczywiście uważam go za przystojnego mężczyznę, lecz jednocześnie bardzo lubię jego role, np. w "Podziemnym kręgu", "Bękartach wojny", czy w oglądanym ostatnio przeze mnie filmie "Tajne przez poufne".
A co wy sądzicie o Bradzie Pitcie jako aktorze?

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Jeden dzień z życia: Borys Musielak (2011)

Podczas gdy w mini reportażach o bohaterach programów typu "Mam talent" wszystko jest wesołe, kolorowe i dynamiczne, tak tu było wszystko na odwrót. Dopiero końców nieco bardziej dynamiczna. A przecież to taka ciekawa historia!

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Infiltracja (2006)

Rewelacyjny film sensacyjny. Zaskakujące zwroty akcji, dosyć skomplikowany scenariusz. Świetnie zagrane, chociaż cały czas zastanawiałam się, czy DiCaprio i Damon nie powinni zamienić się rolami. Bardzo dobra muzyka. Świetnie spędzone 2,5 godziny. Polecam.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Good Night and Good Luck (2005)

Dobry film. A tematyka wciąż aktualna...

aniazsk opublikował(a) wpis aniazsk
opublikował(a) wpis

Jak się edytuje swoje artykuły? Bo coś nie widzę tej opcji...

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Purpurowy deszcz (1984)

Film średni, ale tytułowa piosenka Prince'a genialna!

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Piąty element (1997)

Niestety oprócz kilku scen (np. w operze) niezbyt mi się podobał. Ani nie bawił, ani nie intrygował. Nudny po prostu i jeszcze taki kiczowaty...

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
WALL.E (2008)

Nie spodziewałam się, że ten film będzie taki piękny. Ciekawy scenariusz, przesympatyczni bohaterowie, świetna muzyka... Bardzo miło się oglądało, film był momentami zabawny, czasami wzruszający. Polecam, nawet jeżeli ktoś, tak jak ja, rzadko ogląda filmy animowane.

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Wszystkie niewidzialne dzieci (2005)

Poruszające historie dzieci. 7 historii, każda reżyserowana przez kogoś innego, każda opowiada o innych dzieciach. Ale łączy je jedno - wszystkie te dzieci są jakby niewidzialne, gdyż nikt nie zauważa ich problemów. Polecam.
Do obejrzenia na www.iplex.pl

aniazsk napisał(a) o: aniazsk
Przyjeżdża orkiestra (2007)

Bardzo miła niespodzianka, bowiem nie spodziewałam się zbyt wiele po filmie opowiadającym o egipskiej orkiestrze policyjnej odwiedzającej Izrael. A obejrzałam ładny film o samotności, poszukiwaniu szczęścia, bezradności, a przede wszystkim o tym, że wszędzie znajdą się osoby chętne do pomocy :)
Do tego ciekawa arabska muzyka i specyficzny humor.